Váš košík je prázdný

O Nás

Pití kávy je spojeno s časem relaxace, odpočinku, je požitkem, který si můžete dopřávat po celý život, a který přináší mnohé inspirace. 
Naše jedinečná KAVÁRNA KOLONIAL S VLASTNÍ PRAŽÍRNOU je ideálním místem pro všechny milovníky kvalitní, poctivé a originální kávy.  Naším přáním je, abyste se u nás cítili pohodlně, příjemně, abyste se k nám rádi vraceli a u šálku naší kávy se odreagovali a načerpali nové síly. Interiér kavárny připomíná dobu, kdy lodě a železnice dovážely ze vzdálených kolonií kávu. Budete se zde cítit útulně, panuje u nás klid a příjemná atmosféra, na kávě si vždy pochutnáte.

 

Zelenou kávu k nám do pražírny dovážíme z Italského Terstu, jednoho z nejstarších evropských přístavů kávy. Pokud do naší kavárny Kolonial Coffee zavítáte, nabídneme Vám především odrůdy stoprocentních Arabic Středoamerického, Jihoamerického nebo Afrického původu. V naší nabídce najdete výhradně čerstvě upraženou kávu, kterou sami pražíme přímo v kavárně a mícháme také vlastní směsi. Lze proto hovořit o naší specifické značce kávy.

Kromě vlastní čerstvě pražené kávy u nás můžete ochutnat vynikající vína Tanzberg z Mikulova, vybrané druhy zákusků, ručně vyráběné pralinky podle belgické receptury, pravé anglické čaje, horkou čokoládu s širokým výběrem příchutí, či domácí limonády 

Kávu si v Kolonialu můžete koupit také s sebou domů a to buď zrnkovou, nebo Vám ji obsluha na přání namele na hrubost podle Vašeho požadavku.  Rádi Vám také poradíme, co od kterého druhu kávy očekávat, nebo jak si ji doma připravit, aby ze sebe vydala to nejlepší.

 

Existuje velké množství faktorů ovlivňujících výslednou chuť kávy. Proto i její příprava se musí dělat profesionálně a s citem. Pro vás, kteří si rádi pochutnáte na dobré kávě nejen v kavárně, ale i doma, jsme zahájili prodej příslušenství pro domácí přípravu. Pomůcky pro domácí přípravu kávy naleznete jak na našem e-shopu, tak přímo v kavárně a zde na našich webových stránkách v kategorii „Domácí příprava“ se můžete dočíst, jakým způsobem kávu ve vybraném stroji připravit, aby byla přesně podle vašich představ.

Od jara do podzimu kavárnu nejen pro kuřáky rozšiřujeme o venkovní zahrádku ve dvoře areálu. Wi-fi připojení je u nás samozřejmostí, domácí mazlíčci vítáni.

Naše kavárna je ideálním místem pro setkání s rodinou nebo s přáteli. Zavítat k nám můžete i na kulturní akce, především cestovatelská promítání, ale i hudební vystoupení pořádaná od podzimu do jara.

    

Fotogalerie

Interiér kavárny Zahrádka Nejlepší espresso ve městě, Latte Macchiato